(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-27 13:13

Burgman 125

(Nr 2118690)
Burgman 125

Marka i model:

Suzuki Burgman 125

Waga w kg (łączna):

140.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 583.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

     Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Marbella, Hiszpania

Termin elastyczny