BURGMAN 125 (Nr 6149588)

Marka i model:

Suzuki - Burgman 125

Waga w kg (łączna):

159

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1036.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 25 cze 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 cze 2020 do 1 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.