(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

burgman 125 - para entregar viernes 11 (Nr 5210702)

burgman 125 - para entregar viernes 11

Marka i model:

burgman 125

Waga w kg (łączna):

140

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 526.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 7 paź 2019 do 8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.