(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bus sprinter LAWETA (Nr 5580295)

Bus sprinter LAWETA

Marka i model:

SPRINTER

Waga w kg (łączna):

2715

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1566.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Luzino

Od 7 sty 2020 do 17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Sussex, Crawley

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.