(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Butle co2 (Nr 6433949)

Butle co2

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.7

Waga w kg (łączna):

70

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Gaz, przewóz w pozycji pionowej tylko

Opakowanie ładunku:

Paleta

Budżet zlecenia [zł]:

450

Dystans: 2294.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Radom

Od 25 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 1 wrz 2020 do 15 wrz 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których transport wymaga specjalnej ostrożności uważa się przedmioty, które często ulegają defektom oraz bywają kruche i łamliwe. Należą do nich m.in. instrumenty muzyczne, przedmioty tłukące się, antyki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty wykonane z łamliwych tworzyw. W gronie zazwyczaj przetransportowywanych przedmiotów możemy wyróżnić gitary, akwaria, szyby samochodowe, lampy, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia prawidłowego osłonięcia paczki jest strategiczna. Dobrą praktyką jest wziąć materiały chroniące jak na przykład: folia bąbelkowa, folia stretch lub kartony. Folii bąbelkowej oraz papiery dobrze jest zastosować do osłonięcia niedużych elementów – można je dostać w sklepie budowlanym i w serwisach internetowych. Natomiast folia stretch wykorzystywana będzie do owinięcia całego przedmiotu. Do zabezpieczenia pakunku można wziąć również koce, styropian, gazety, ręczniki i taśmy.

 

Koszt przewozu pakunku o specjalnej ostrożności

 

koszt transportu paczki, która domaga się wielkiej ostrożności zależy od wagi i formatów, jak również od odległości między miejscem załadunku oraz punktem rozładunku. Na decydującą cenę może mieć wpływ także konieczność zapewnienia surowców ochraniających przez firmę transportową. Np., za przewóz lustra na odcinku od Gliwic do Warty wydano niecałe 250 PLN. Tymczasem za przewóz zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii zostało zapłacone 200 złotych. Za przewóz rzeźby kamiennej na trasie Umianowice – Warszawa cena wyniosła 300 zł.