(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BWM R1200GS (Nr 4491973)

Marka i model:

2x BWM R1200GS

Waga w kg (łączna):

500.00

Budżet zlecenia [€]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2712.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Norrbotten, Gmina Luleå

16 sie 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Sankt Gallen, St. Gallen

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.