(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Cab Bike (Nr 7118322)

Cab Bike
Waga
Sztuk
Cab Bike
Długość
250 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
1162 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Mikołajowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Appenzell Innerrhoden, Oberegg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.