(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Cachorro (Nr 7677034)

Cachorro
Waga
Sztuk
Cachorro
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
1074 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Peru, Region Cajamarca, Province Of Jaén

Od 5 cze 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.