Cachorro de pastoe aleman (Nr 7683119)

Cachorro de pastoe aleman
Waga
Sztuk
Cachorro de pastoe aleman
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
1722 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 21 cze 2021 do 22 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 22 cze 2021 do 23 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.