Cachorro pitbull (Nr 7572291)

Waga
Sztuk
Cachorro pitbull
30 kg
1
Łączna waga:
30 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

8 lip 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, Pará, Belém

9 lip 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.