Cachorro Pomerania (Nr 7618220)

Cachorro Pomerania
Waga
Sztuk
Cachorro Pomerania
2 kg
1
Łączna waga:
2 kg
Dystans
1728 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

12 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

13 cze 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.