(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

cachorros pero x 2 (Nr 7621091)

 cachorros  pero x 2
Waga
Sztuk
cachorros pero
3 kg
2
Łączna waga:
6 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 30 kwi 2021 do 2 maj 2021

Adres i termin dostawy

Dominikana, La Altagracia Province, Punta Cana

Od 1 maj 2021 do 2 maj 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.