(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 10:59

Caddy Maxi

(Nr 2118213)
Caddy Maxi

Marka i model:

Volkswagen Caddy Maxi

Waga w kg (łączna):

1560.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1256.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Sandwich, CT13 9ED, Wielka Brytania

Od 30 paź 2017 do 5 lis 2017

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Od 31 paź 2017 do 5 lis 2017