(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Cadillac (Nr 5614027)

Marka i model:

Cadillac Fleedwood

Waga w kg (łączna):

2200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 824.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

Od 27 gru 2019 do 14 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.