(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Cadillac '48 (Nr 4748756)

Cadillac '48

Marka i model:

Cadillac Series 61 Coupe 1948

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 369.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Czechowice-Dziedzice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.