Cadillac CT6 (Nr 7523136)

Cadillac CT6
Waga
Sztuk
Cadillac CT6 1 Gen. (2016 - 2020) Sedan
Długość
518 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1827 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1827 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Ontario, Toronto

30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Czarnogóra, Opština Podgorica, Podgorica

Od 1 sie 2021 do 29 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.