(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

cagiva elefant 900 (Nr 5464990)

cagiva elefant 900

Marka i model:

cagiva elefant 900

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2425.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Geestland

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, A Guarda

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.