(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

cagiva mito 125 (Nr 6070144)

Marka i model:

cagiva mito

Waga w kg (łączna):

129

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2667.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Rogaland, Stavanger

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.