(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Cagiva Raptor 650 (Nr 5276674)

Marka i model:

Cagiva Raptor 650

Waga w kg (łączna):

185

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 339.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

17 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 18 paź 2019 do 20 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.