Cagiva wmx 125 (Nr 6065658)

Marka i model:

Cagiva WMX 125 Motocross

Waga w kg (łączna):

95

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 844.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Kirchberg

18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Friuli-Wenecja Julijska, Gorizia

15 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.