Cake holders (Nr 5748338)

Cake holders

Długość [m]:

80

Szerokość [m]:

120

Wysokość [m]:

150

Waga w kg (łączna):

120.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [€]:

200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3467.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Θεσσαλίας - Στερεάς Ελλάδας, Λαμία

Od 20 sty 2020 do 20 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów łatwo tłukących się, delikatnych oraz niewytrzymałych jest konieczność z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość zabezpieczenia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy jedynie karton. Pustą przestrzeń pakunku trzeba zapełnić gąbczastymi częściami osłaniającymi. Element kruchy najlepiej owinąć w folię bąbelkową – wyjątkowo swoje zainteresowanie powinno się poświęcić przedmiotom łamliwym oraz pamiętać, żeby zapełnić wolne przestrzenie w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia rzeczy folią, decydujące jest także otoczenie przedmiotu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudła.

Jeżeli transportujemy duże szklane elementy na przykład lustra, to wypadałoby ochronić je zarówno przed pęknięciem jak również przed zarysowaniem. Szklany przedmiot owijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle i czytelnie podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z podobnym komunikatem.

Mniejsze ze szkła przedmioty na przykład szklanki, butelki można owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. Następnie układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Tak samo owijamy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, na przykład lampy lub telewizory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, jak np. bluzki lub gąbki.

Koszt transportu elementów delikatnych uzależniony jest od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania i daty realizacji paczki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, gdy życzymy sobie użycia specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli prosimy, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska cena wyniosła zaledwie 140 PLN. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty zapłacono 250 PLN.