Can am 450 (Nr 7627318)

Can am 450
Waga
Sztuk
Can am 450
Długość
235 cm
320 kg
1
Łączna waga:
320 kg
Dystans
2233 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Kalifornia Dolna, Tijuana

Od 20 maj 2021 do 17 cze 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Jalisco, Guadalajara

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.