Can-Am DS 450 X xc (Nr 7944134)

Can-Am DS 450 X xc
Waga
Sztuk
Can-Am DS 450 X xc
Długość
184 cm
158 kg
1
Łączna waga:
158 kg
Dystans
1118 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Jalisco, Puerto Vallarta

Od 25 paź 2021 do 26 paź 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Nuevo León, Monterrey

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.