Can-Am Outlander 1000 (Nr 7615049)

Can-Am Outlander 1000
Waga
Sztuk
Can-Am Outlander 1000
Długość
218 cm
339 kg
1
Łączna waga:
339 kg
Dystans
620 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Delitzsch

Od 25 cze 2021 do 26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Górna Austria, Spital Am Pyhrn

Od 25 cze 2021 do 26 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.