(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Can-Am Outlander 1000 XT (Nr 7915634)

Waga
Sztuk
Can-Am Outlander 1000 XT
Długość
218 cm
303 kg
1
Łączna waga:
303 kg
Dystans
935 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Rogozina

27 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Lubenia

31 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.