(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Can Am Spyder RT (Nr 5124442)

Can Am Spyder RT

Marka i model:

Can Am Spyder RT 2012

Waga w kg (łączna):

500.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1718.00 km

Adres i termin nadania

Bułgaria, Obwód Burgas, Burgas

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Ostrowiec Świętokrzyski

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.