(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Canam Spyder rs (Nr 7080905)

Canam Spyder rs

Marka i model:

Can am spyder

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

350

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 1460.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

30 mar 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

4 kwi 2021


Transport quada

Quady zazwyczaj są to drogie pojazdy i dlatego powinno się je bardzo uważnie transportować. Istotnym czynnikiem jest porządne osłonięcie quada przed uszkodzeniem w trakcie transportu.

Quady zwykle transportuje się na przyczepce, niemniej jednak można także busem lub większym pojazdem osobowym (przewóz ostatnią metodą nie doradzamy, albowiem w trakcie przewozu można zarysować zarówno quada jak i auto osobowe).

Gdy przewozimy quada na naczepie, należy unieruchomić go korzystając z 4 pasów mocujących. Kupując taśmy mocujące wypada nie zapominać, żeby nie kończyły się niezamkniętym hakiem, albowiem w czasie transportu pojawiają się różnego rodzaju drgania i taka taśma może normalnie się wypiąć. Taśmy mocujące wykonane są z wytrzymałego surowca, jednak podczas przewozu, powinno się zwrócić wyjątkową uwagę, żeby pasy nie ocierały się o żadne zaostrzone elementy, gdyż mogą się uszkodzić i rozedrzeć.

W przypadku, gdy przewozimy quad za pomocą samochodu dostawczego, także powinno się go unieruchomić. Najłatwiej jest wykonać to za pomocą taśm mocujących i dodatkowo dodać obijaki w taki sposób, żeby i quad i samochód nie uszkodziły się w czasie przewozu. Podczas przewozu quada za pomocą innego samochodu, powinno się pomyśleć o wylaniu zawartości jego baka. Warto to zrobić, dlatego że w trakcie jazdy paliwo czy inne płyny potrafią się rozlać oraz zniszczyć samochód od wewnątrz. Takie warunki też zmniejszą komfort podróży samego kierowcy.

Jeżeli zlecamy przewóz quada przez firmę transportową, warto przekonać się czy posiada właściwy sprzęt do załadunku jak i wyładunku.

Koszt przewozu quada głównie uzależniony jest od trasy którą ma do przejechania samochód. Gdy chcemy poznać prawdziwą cenę przewozu quada, możemy wystawić zlecenie transportu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, gdzie znajduje się tysiące firm transportowych, które specjalizują się w takich przewozach.