(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 10:35

car

(Nr 2243187)

Marka i model:

vauxhall corsa

Waga w kg (łączna):

1141.00

Budżet zlecenia [€]:

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 373.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Westbury, BA13 3DB, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Peter Pulling Drive, South Norfolk, NR8 5GS, Wielka Brytania

Termin elastyczny