(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 16:17

Car

(Nr 2253711)
Car

Marka i model:

Renault clio

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 55.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Enniscorthy, Y21 T2F4, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Waterford, X91 E044, Irlandia

Termin elastyczny