(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 19:00

Car

(Nr 2336384)
Car

Marka i model:

Nissan juke

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [€]:

10000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2180.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Gourdon, DD10 0LA, Wielka Brytania

4 lut 2018

Adres i termin dostawy

Hradec Królowej, Czechy

10 lut 2018