(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 09:41

car (Nr 2419828)

car

Marka i model:

mercedes benz, g wagon

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1647.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

okres Považská Bystrica, Słowacja

Od 2 mar 2018 do 5 mar 2018

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny