(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 20:01

car

(Nr 2639344)
car

Marka i model:

nissan leaf

Waga w kg (łączna):

1580.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 347.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wincanton, BA9 9LD, Wielka Brytania

Od 30 kwi 2018 do 3 maj 2018

Adres i termin dostawy

Parker Avenue, Felixstowe, IP11 4AF, Wielka Brytania

Od 30 kwi 2018 do 3 maj 2018