(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 11:27

Car (Nr 2744552)

Car

Marka i model:

Ford focus

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 548.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Heidelberglaan 100, Utrecht, 3584, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Southall, UB1, Wielka Brytania

Termin elastyczny