(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 03:36

Car (Nr 2748008)

Car

Marka i model:

Seat leon

Waga w kg (łączna):

3000.00

Dystans: 2270.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Ipswich, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lisboa, Portugalia

Termin elastyczny