(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 15:28

Car

(Nr 2997492)
Car

Marka i model:

MINI Clubman John Cooper Works

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

750

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2377.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Od 24 lip 2018 do 31 lip 2018

Adres i termin dostawy

Sofia, Bułgaria

Od 25 lip 2018 do 11 sie 2018