(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 17:00

car

(Nr 2997696)
car

Marka i model:

Nissan Leaf 2014

Waga w kg (łączna):

1518.00

Dystans: 1204.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Oslo, Norwegia

Od 12 sie 2018 do 31 sie 2018

Adres i termin dostawy

Dusseldorf, Niemcy

Od 26 sie 2018 do 8 wrz 2018