(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 00:44

car

(Nr 3003820)
car

Marka i model:

Nissan Qashqai

Waga w kg (łączna):

1910.00

Dystans: 1501.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Saint-Malo, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Braga, Portugalia

Termin elastyczny