(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 08:47

Car: Saab 900

(Nr 2649168)
Car: Saab 900

Marka i model:

Saab 900

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [€]:

750

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 3678.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Palermo, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tallinn, Estonia

Termin elastyczny