(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Caravan (Nr 5331810)

Caravan

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

1400

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2626.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Westmeath, Mullingar

5 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Jávea/xàbia

5 kwi 2020


Transport przyczep kempingowych

Przewóz naczep kempingowych nie należy do najprostszych, jak i również do tanich. W trakcie transportowania takiego ładunku, niezbędne jest posiadanie przynajmniej półciężarówki albo innego specjalnego samochodu dostosowanego do transportu innych samochodów. Przewoźnicy, którzy zadeklarują możliwość przewiezienia naczepy kempingowej, powinni dostać szczegółowe informacje od właściciela naczepy. Podstawowe parametry wpływające na koszt przewozu: rozmiar, ciężar, odcinek od miejsca załadunku ro miejsca wyładunku oraz komunikat, czy przyczepa jest nieuszkodzona. Sprawna przyczepa kempingowa powinna mieć nieuszkodzone koła, oznacza to, że jest możliwość wtoczenia jej na ciężarówkę. W innej sytuacji trzeba posiadać specjalistyczną maszynę, np. mini podnośnik. Cena przewozu przyczepy kempingowej zależna jest też od tego, czy przewoźnicy rozpatrują ten transport jako dołączenie rzeczy do istniejącego ładunku, czy jako samodzielny transport - wyłącznie tej jednej naczepy. Przykładowo, transport przyczepy kempingowej na trasie Bohmte (Niemcy) - Gostynin (Polska), wydano 800 PLN czyli jest to oszczędność rzędu 510 złotych w przypadku cen zazwyczaj występujących na naszym rynku. Przewoźnik mógł podać niższą cenę, ze względu na to, że transport tej przyczepy kempingowej został wykonany na zasadzie doładunku do posiadanego transportu.

Przed transportem naczepy kempingowej, bardzo ważne jest, aby usunąć z niej wszystkie ruchome przedmioty, albo je mocno zabezpieczyć, żeby podczas przewozu nie zdemolowały niczego wewnątrz przyczepy.

Żeby móc użyć możliwości tańszego transportu, należy zlecić przewóz naczepy kempingowej na giełdzie przewozowej Clicktrans.pl, gdzie w ciągu kilku chwil informacja dotrze do tysiąca przewoźników, którzy zbadają to zlecenie oraz zasugerują dobrą cenę. Wówczas zostaje tylko zaakceptować najlepszą propozycję.