Caravana (Nr 5765651)

Caravana

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

750

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 300.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Castelo Branco, Boidobra

22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Lucillos

24 maj 2020


Transport przyczep kempingowych

Przewóz naczep kempingowych nie należy do najprostszych, ani do najtańszych. Do transportowania takiego ładunku, konieczne jest posiadanie ciężarówki albo innego specjalnego samochodu przeznaczonego do przewozu innych samochodów. Firmy transportowe, które zadeklarują możliwość przewiezienia naczepy kempingowej, powinni otrzymać garść informacji od osoby chcącej przewieźć przyczepy. Ważne czynniki decydujące o cenie przewozu: rozmiar, ciężar, odcinek od miejsca załadunku ro miejsca wyładunku oraz deklarację, czy przyczepa jest sprawna. Sprawna naczepa kempingowa powinna mieć niezepsute koła, charakteryzuje ją to, że jest możliwość wtoczenia jej na ciężarówkę. W innej sytuacji trzeba mieć specjalistyczną maszynę, przykładowo mini dźwig. Cena transportu przyczepy kempingowej uzależniona bywa również od tego, czy przewoźnicy traktują ten przewóz jako dołączenie rzeczy do istniejącego ładunku, czy jako indywidualny transport - wyłącznie tej konkretnej przyczepy. Przykładowo, transport naczepy kempingowej na trasie Gostynin (Polska) - Bohmte (Niemcy), kosztował 800 złotych czyli jest to oszczędność rzędu 510 zł w stosunku do cen obowiązujących na polskim rynku. Przewoźnik mógł podać mniejszy koszt, gdyż przewóz tej przyczepy kempingowej został zrealizowany przez doładunek do posiadanego transportu.

Zanim przystąpimy do transportu przyczepy kempingowej, istotne bywa, żeby usunąć z niej wszystkie nieprzymocowane rzeczy lub je solidnie przymocować, żeby podczas transportu nie uszkodziły niczego w środku naczepy.

Żeby móc użyć możliwości niedrogiego transportu, trzeba zlecić transport przyczepy kempingowej na aukcji transportowej Clicktrans.pl, gdzie w bardzo szybki sposób informacja dotrze do kilkuset firm transportowych, które przeanalizują zlecenie i zasugerują dogodną cenę. Wówczas zostaje tylko zatwierdzić najciekawszą propozycję.