caravana (Nr 5922024)

caravana

Długość [m]:

7.20

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 114.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Begur

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Camprodon

1 lip 2020


Transport przyczep kempingowych

Transport naczep kempingowych nie należy do najprostszych, ani do tanich. W trakcie przewożenia tego pojazdu, potrzebne jest posiadanie ciężarówki lub innego specjalnego pojazdu dostosowanego do przewozu pozostałych pojazdów. Przewoźnicy, którzy zdecydują się w kwestii przetransportowania naczepy kempingowej, powinni dostać szczegółowe informacje od właściciela naczepy. Podstawowe parametry decydujące o cenie przewozu to: rozmiar, ciężar, odległość do pokonania oraz informacja, czy przyczepa jest nieuszkodzona. Działająca przyczepa kempingowa powinna mieć działające koła, oznacza to, że jest możliwość wtoczenia jej na pojazd. W innym przypadku powinno się posiadać specjalistyczną maszynę, na przykład mini podnośnik. Cena przewozu przyczepy kempingowej zależna jest również od tego, czy przewoźnicy traktują ten transport jako doładunek do posiadanego ładunku, czy jako indywidualny transport - tylko tej konkretnej naczepy. Np., transport przyczepy kempingowej na trasie Gostynin (Polska) - Bohmte (Niemcy), zapłacono 800 złotych czyli jest to oszczędność rzędu 510 PLN w stosunku do cen obowiązujących na naszym rynku. Firma transportowa mogła zaproponować mniejszy koszt, ze względu na to, że przewóz tej naczepy kempingowej został zrealizowany na zasadzie doładunku do posiadanego transportu.

Nim dojedzie do przewozu naczepy kempingowej, istotne bywa, żeby zabrać z niej wszystkie ruchome rzeczy, albo je odpowiednio przymocować, żeby w czasie przewozu nie zdemolowały niczego wewnątrz naczepy.

Żeby móc użyć wariantu tańszego transportu, można wystawić przewóz naczepy kempingowej na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, gdzie w bardzo szybki sposób informacja dojdzie do kilkuset przewoźników, którzy rozpatrzą to zlecenie i zasugerują dobrą cenę. Wówczas pozostaje przyjąć najciekawszą propozycję.