Caravana (Nr 6116294)

Caravana

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

900

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 525.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

22 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

23 sie 2020


Transport przyczep kempingowych

Przewóz naczep kempingowych nie należy do prostych, ani do tanich. Do przewożenia tego ładunku, wskazane jest posiadanie przynajmniej półciężarówki lub innego specjalnego samochodu przystosowanego do transportu pozostałych pojazdów. Firmy transportowe, które podejmą się przewiezienia naczepy kempingowej, powinni otrzymać garść informacji od właściciela naczepy. Ważne czynniki wpływające na koszt transportu: rozmiar, waga, odległość do pokonania oraz komunikat, czy przyczepa jest sprawna. Działająca przyczepa kempingowa powinna posiadać działające koła, oznacza to, że można wtoczyć ją na pojazd. W innym przypadku trzeba mieć profesjonalną maszynę, przykładowo mały dźwig. Cena transportu przyczepy kempingowej uzależniona jest też od tego, czy przewoźnicy traktują ten transport jako doładunek do istniejącego ładunku, czy jako samodzielny transport - wyłącznie tej jednej naczepy. Przykładowo, transport przyczepy kempingowej na odcinku Bohmte (Niemcy) - Gostynin (Polska), zapłacono 800 zł czyli wychodzi, że zapłacono mniej o 510 złotych w przypadku cen obowiązujących na polskim rynku. Przewoźnik mógł zaproponować mniejszy koszt, ponieważ przewóz tej naczepy kempingowej został zrealizowany na zasadzie doładunku do istniejącego transportu.

Przed transportem naczepy kempingowej, kluczowe bywa, aby usunąć z niej wszystkie ruchome przedmioty lub je odpowiednio przytwierdzić tak, aby podczas przewozu nie uszkodziły nic w środku przyczepy.

W przypadku, kiedy zależy nam, aby skorzystać z możliwości tańszego przewozu, można zlecić transport naczepy kempingowej na giełdzie przewozowej Clicktrans.pl, gdzie w krótkim czasie wiadomość dotrze do kilkuset firm transportowych, które zbadają to zlecenie i zaproponują dogodną cenę. Wówczas zostaje tylko zdecydować się na odpowiadającą nam propozycję.