cargobike (Nr 7854845)

Waga
Sztuk
cargobike
40 kg
1
Łączna waga:
40 kg
Dystans
841 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bremen, Brema

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiutki rower warto zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć pasujący karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle , należy zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się ulokować w odrębnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć fragmentami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców osłaniających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.