(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

carlos paiva (Nr 6166718)

Marka i model:

Mini Cooper

Waga w kg (łączna):

1111

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2357.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wiltshire, Chippenham

Od 15 lip 2020 do 30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lisboa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.