(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Carrocería de fibra de coche (Nr 5466788)

Carrocería de fibra de coche

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

200

Dystans: 1017.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalunya, Òdena

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Culleredo

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których przewóz wymaga wielkiej uwagi uważa się przedmioty, które często ulegają uszkodzeniom oraz są kruche i łamliwe. Zaliczamy do nich np. dekoracje, elementy szklane, antyki, wyroby gliniane oraz przedmioty wykonane z delikatnych surowców. Wśród zazwyczaj przetransportowywanych przedmiotów natrafimy na pianina, akwaria, szyby samochodowe, rzeźby, lustra oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia właściwego ochronienia transportu jest istotna. Dobrą praktyką jest wziąć tworzywa osłaniające takie jak: folia bąbelkowa, folia stretch lub kartony. Folii bąbelkowej oraz papiery dobrze jest użyć do zabezpieczenia niedużych fragmentów – można je uzyskać w markecie budowlanym i w serwisach internetowych. Tymczasem folia stretch wykorzystywana będzie do opakowania całej rzeczy. Do zabezpieczenia pakunku można wykorzystać również pledy, styropian, gazety, ubrania i taśmy.

 

Cena przewozu paczki o nadzwyczajnej ostrożności

 

Cena transportu paczki, która wymaga nadzwyczajnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru oraz gabarytów, a także od odcinka pomiędzy miejscem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na definitywny koszt może wpłynąć także niezbędność zapewnienia materiałów ochraniających przez firmę transportową. Np., za transport lustra na trasie od Gliwic do Warty kosztował prawie 250 złotych. Tymczasem za przewóz zegara nad kominek na odcinku z Łodzi do Holandii wydano kwotę 200 PLN. Za przewóz rzeźby kamiennej z Umianowic do Warszawy cena wyniosła 300 złotych.