(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

CASA DE 2 HABITACIONES (Nr 4761712)

CASA DE 2 HABITACIONES

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

2

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

2

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

2

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 504.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Riedstadt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Brema

27 wrz 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym i czasochłonnym procesem, jednak kiedy odpowiednio ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych problemów.

            W pierwszym etapie warto dokonać eliminację posiadanych mebli. Jak czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeżeli jest popsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy nadadzą się mocne kartony, które warto zakupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który zwykle przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, można użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równo porozkładać ciężar, na przykład rozdzielić naczynia na kilka pudeł, żeby z łatwością było je przenieść. Podpisanie każdego kartonu uprości przy otwieraniu mebli i meblowaniu się w nowym lokalu. Pokaźne meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Jeżeli mamy surowce izolujące, na przykład jak folię bąbelkową, spróbujmy opakować bardziej kruche meble, a jeśli nie mamy folii, wówczas możemy użyć koce, pościel i zakleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Tymczasem drobne rzeczy okręćmy w papier czy ręczniki nim umieścimy w paczce.

            Zlecając przewóz należy poinformować firmę transportową o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne trudności w dojeździe pod budynek. Koniecznie należy poinformować, jeżeli występują wyjątkowe wymagania odnoszące się do jakiś rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo specjalistycznych przewoźników świadczy swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz osłanianie waszego dobytku.