(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Case 1056 (Nr 7554058)

Case 1056
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Case 1056
430 x 235 x 290 cm
5000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
5000 kg
Dystans
925 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Warburg

Od 15 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Raciąż

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych prawie zawsze bywa transportem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych wliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Olbrzymie maszyny uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione swobodnie jeździć po ulicach, bowiem ich rozmiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak i w Europie. Przeszkodę powodować może również napór osi urządzeń uprawnych, który przerasta standardy możliwe dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych często stosuje się przyczepy typu jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych powinni posiadać stosownie dopasowanymi lawetami, które mogą przewieźć pojazdy rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli zestaw przekracza możliwe standardy wielkością lub wagą, konieczne jest otrzymanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt transportu maszyn uprawnych

Koszt transportu pojazdu rolniczego jest zależna od wymiarów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na koszt transportu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być dodatkowo termin transportu.