(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-26 01:56

Cat (Nr 2415292)

Cat

Waga w kg (łączna):

4.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 2556.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

    Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Tuam, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny