(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Cat (Nr 4258021)

Cat

Waga w kg (łączna):

6

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 429.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Carlow, Tullow

Od 25 kwi 2019 do 26 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Bristol

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.