(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Cat (Nr 5164310)

Cat

Waga w kg (łączna):

2.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 1487.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

20 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Ripollet

23 gru 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.